1. Saznanje da otac vara majku sa muškarcem

    Pitanje broj: #49686

    Pre nedelju dana sam saznala da moj tata vara moju mamu. Da sve bude još gore, vara je sa muškarcem. Oni su 20 godina u braku. Mami nisam rekla, a ni tati da znam (saznala sam preko poruka, e-maila, slika, 100% sam sigurna, imam dosta dokaza). Imam brata od 10 godina, ja imam 20. Ne znam kako i sa kim da pričam? Još ne mogu da poverujem, u šoku sam.

    Odgovoreno: 03. 02. 2010.
    • Nadm se da je prvobitni šok prošao i da sada možeš da razmišljaš mnogo racionalnije. Vrlo često kada smo u šoku ili nekom specifičnom raspoloženju, stvari i događaji nam izgledaju drugačije nego što realno jesu. Mislim da bi bilo pametno da, pre nego li doneseš bilo kakvu ishitrenu odluku, najpre porazgovaraš sa tatom. Možda ti u ovom trenutku izgleda kao nemoguća misija, ali mi se čini da bi to bilo najpoštenije prema svima, najpre prema tvom tati. Sigurna sam da želiš sve najbolje za svoju porodicu i da ćeš imati dovoljno snage i hrabrosti da razrešiš ovu enigmu.