1. Otkrivena prevara roditelja

    Pitanje broj: #38435

    Van sebe sam od straha da ću doneti pogrešnu odluku. Ja sam saznala da moj otac vara moju majku, pouzdano je. U braku su 27 godina. Imam jako bolesnu sestru o kojoj se brinu. Ako bih rekla mami, ja znam da bi je to uništilo. Razvela bi se jer ne bi to podnela i tako bi ostala sama sa bolesnim detetom, a i sama je lošeg zdravlja. Ja sam odlučna da se prevare ne kriju, ali u ovom slučaju, razmišljam šta bih time njoj uradila?

    Odgovoreno: 14. 09. 2009.
    • "Zbog jedne reči čoveka često smatraju mudrim, a zbog jedne reči često ga smatraju glupim. Uistinu, stvarno moramo paziti šta govorimo" kaže Konfučije. Verujem da Vi spadate u mudre osobe. Nadam se da će Vaša sestra uskoro ozdraviti i da će tada biti pogodnije vreme za rasvetljavanje istina. Šta bi u ovom teškom trenutku istina značila za Vašu majku? Još jednu brigu više. Sa druge strane, shvatam i Vašu nezavidnu situaciju jer tajne je teško čuvati, a ovde se na probu stavlja i Vaša lojalnost. Čini mi se, da biste sebi skinuli breme, u ovom trenutku bilo bi najdelotvornije da porzgovarate sa ocem o tome što Vas muči. Uostalom, on je nosilac glavne uloge, zar ne?!