1. Nedostatak malih znakova pažnje

    Pitanje broj: #46276

    Naime, ja imam muža koga bez prekida i bez preterivanja obožavam punih 11 godina. Zajedno smo od moje 18. godine. U braku smo 3 godine i imamo dve predivne devojčice. On je divan čovek i otac. Požrtvovan je, vredan, radan i zaista znam i osećam da i on mene obožava i da je naša ljubav iz godine u godinu sve jača. Problem je u tome što on ne ume da uzvrati lepo. Pokušavam da mu ulepšavam život malim znacima pažnje, sitnim poklonima, omiljenim jelom, lepim porukama i pismima. Ja vidim da je njemu drago, da je srećan, ali on jednostavno ne ume da odreaguje na to, da učini nešto slično. Kada pokušavam da razgovaram sa njim, stalno je ista priča. Preopterećenost poslom, stres, on se izvinjava što je to tako, ali sve ostaje na tome. To zaista ne utiče na ljubav koju osećam prema njemu, ali svaki put me zaboli nanovo i još malo više.

    Odgovoreno: 28. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Svako od nas na sebi svojstven način, odgovara na znakove ljubavi, pažnje, malih sitnica koje život znače. To uglavnom naučimo već u detinjstvu u svojim porodicama. Možda je Vaš suprug odrastao u porodici koja nije mnogo pažnje obraćala na takve stvari, tako da on svoju ljubav i privrženost pokazuje na drugi način - vredan, radan, požrtvovan. I sami kažete da to ne utiče na Vašu ljubav prema njemu, ali Vam pomalo predstavlja opterećenje. Kad zadovoljstvo postane opterećanje, svakako treba nešto promeniti. Za početak, naka Vaši mali znakovi pažnje budu ređi nego ranije, što svakako neće uticati na Vašu ljubav.