1. Loš odnos sa muževljevom porodicom

    Pitanje broj: #40538

    U braku sam 4 godine. Sa mužem imam lep odnos, jedini problem je što se njegovi guraju u naš život i što ih sve zanima vezano za našu kuću. Ja kad čujem da ga zove majka ili brat, meni živci rade. Imam utisak da ga stalno koškaju protiv mene jer čim se češće viđa sa njima u kući je haos. On mi govori da ja to umišljam i da je problem u meni. Ja njih ne mogu da smislim, toliko me nerviraju i to od prvog dana.

    Odgovoreno: 05. 12. 2009.
    • Naravno da ne možemo biti u dobrim odnosima sa svim ljudima koje upoznamo kroz život, ali jedan civilizovan odnos je svima prihvatljiv. Odnos sa svekrvom i deverom, bez prevelike ljubavi, ali i bez bezumnih svađa, je nadam se prihvatljiv i za Vas. Kroz otvoren i smiren razgovor sa svojim suprugom, pokušajte da iznesete sve Vaše nedoumice, razmišljanja, brige naravno i Vaša osećanja tako da ćete moći zajedno da dođete do nekih odgovora, pa i odgovor na pitanje da li Vi umišljate i da li je problem u Vama. Naravno možete i zajedno sa suprugom posetiti bračno savetovalište kako biste svakako poradili na vašoj zajedničkoj komunikaciji, lojalnosti prema porodici, postavljanje granica prema drugim subsistemima i drugim temama. U svakom slučaju, za svaku pohvalu je Vaša želja da izgradite brak na čvrstim osnovama.