Molim vas da mi date savet. Sa suprugom sam u braku godinu dana imamo dete i stvarno se lepo slazemo ali on u poslednjih pola godine ne izrazava zelju za odnosima, zabavljali smo se oko godimu dana i sve je super fungcijonisalo tj imali smo redovne odnose, sada se to promenilo, ja sam pokusavala da pricam o tome sa njim medjutim on je jako zatvoren po tom pitanju, kao da ga je sramota da prica na tu temu. Mene krivi da sam seksualni manijak a imamo odnose jednom u toku nedelje, nekada i jednom u toku dve nedelje, jako sam depresivna i nervozna zbog toga. Kada god se potegne prica o tome on mene krivi da ja ne zelim da imam odnose a ne on. . , smatra da je normalno upraznjavati sex jednom nedeljno. . Ja imam 22 godine a suprug 28 godina. Molim vas odgovorite mi. . Puno bi mi znacilo

    Odgovoreno: 05. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Činjenica, na koju bi trebalo obratiti pažnju, je i faza kroz koju vaša porodica prolazi. Vaša porodica se nalazi u¸životnom ciklusu sa malim detetom gde se muž često oseća podređeno zbog prioriteta zadovoljenja potreba malog deteta pri čemu bi bilo preporučljivo aktivnije ga uključiti u same porodične aktivnosti i brige oko deteta, kako biste ravnomernije rasporedili i obaveze, ali i vreme samo za vas dvoje. Kako bi ste našli malo vremena samo za vas dvoje, u pomoć možete pozvati ostale subsistema, bake, deke, tetke koji bi mogli voditi računa o detetu pri čemu bi se potpuno posvetili jedno drugom. Vikend je pred vama, pa to možda bila dobra prilika.
      srdačno