Postovana, u braku sam 23 god. Izavesno vreme sam imao problem sa alkoholom (nisam bio agresivan, nisam trosio pare iz kucnog budzeta) ali je to mojoj supruzi smetalo. Iz tog razloga, a i zbog porodice (imam dvoje dece) i iz zdravstvenih problema javio sam se psihologu i psihijatru. Dobio sa odgovor da nisam zavisnik i da moram "sam sa sobom da rascistim". Tako sam i uradio i vec izvesno vreme nepijem, ali moja supruga i dalje sumnja i iz dana u dan je sve gore. Brak nam je u krizi pa vas molim da mi date savet kako da je razuverim! Unapred zahvalan!

    Odgovoreno: 13. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Nije mi sasvim jasno da li ste pod stručnim nadzorom, u okviru neke od specijalizovanih ustanova za lečenje bolesti zavisnosti, ili samoinicijativno prestali sa konzumiranjem alkohola? U svakom slučaju čestitam vam na istrajnosti i uspehu. Nemate pitanje na koje bih mogla konkretno da ogovorim, ali očekujete savet. Rešenje problema ćete najbolje sami naći, a moj vam je savet da razmislite šta se promenilo u vašem ponašanju, osim što ste prestali sa konzumiranjem alkohola. Da li je komunikacija između vas i supruge postala bolja, da li provodite više vremena zajedno, da li se dogovarate oko finansija, poslova, dece, svakodnevnih tekućih pitanja. Bilo bi dobro da razmislite i porazgovarate sa suprugom o njenim sumnjama. Takođe bi mogli da se obratite bračnom i porodičnom terapeutu koji bi vam pomogao da zajedničke nedoumice razjasnite. Deca su vam jako lepa.