Poštovana,
    Imam problema sa bratom i nisam baš u najbolim odnosima. Ne pije, ne puši. Ne drogira se. A. Maltretira nas u kući psihički. Njemu su svi krivi u porodici što on nije uspeo u životu, što je u dugovima, itd. Vređa nas, viče, i sve mora da bude po njgovom. Ja sam saznala i od drugih ljudi da ima 40 prekršaja tipa kazni za auto: brza vožnja, itd. Da banci duguje kredit koji ne placa na vreme. I pritom koji god započne posao samo se gomilaju dugovi. Došla sam do zaključka da sa njim nešto nije uredu psihički. Ne mogu nikako da mu priđem. A želi da se obratim stručnim licima da mi pomogu!
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 23. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Moram da Vam odam dužno poštovanje, jer ste izgleda vi najspremniji član u Vašoj porodici koji želi da se uhvati u koštac sa problemom. Međutim uzalud Vam trud ukoliko Vaš brat ne želi, da menja niti sebe niti svoje navike. Kažete da ima finansijske probleme, koje on na neki način podmiruje jer bi u suprotnom bio sankcionisan od strane finansijskih organa, u čemu mu verovatno pomažete vi kao njegova porodica. Verujem da bi se bratovljevo ponašanje promenilo prema Vama, ukoliko bi se Vaše promenilo prema njemu jer je ljudski odnos dvosmerana interakcija. Pokušajte da otvoreno porazgovarate sa bratom, a ne da informacije dobijate od drugih ljudi, da mu ukažete na svoju brigu i nezadovoljstvo u vezi njegovog ponašanja, naravno da to ne bude razgovor prepun optužbi. U svakom slučaju bi Vam i od koristi bio savetodavni rad sa stručnjacima iz porodičnog savetovališta, pa se za početak obratite njima.
      Pozdrav.