Poštovanje,
    Jako mi je neprijatno, ali nemam kome da se obratim pa Vas molim za pomoć. Imam muža sa kojim sam u braku 16,5 god, a zajedno smo 21 god. Unazad godinu i po dana kako sam primjetila, jako se promenio. U međuvremenu se svašta izdešavalo, i jako sam zbunjena i uplašena. Radimo oboje i imamo dva sina. Što je najgore oni uveliko slušaju naše svađe. On kada dođe sa posla koji je težak, samo jede, legne, gleda tv i hoće mir. Pošto sam željna i njega i njegove pojave, ja bih razgovarala s njim, ali on je preumoran od posla, ljudi, na kraju završi i u kafani i od mene traži da ćutim i da ga ostavim na miru, juče je otišao od kuće i rekao je da je ovo definitivno kraj, nema povratka, a uveliko krivi mene. Molim Vas recite mi šta da radim jer neće ni da zove ni da dođe kući. Dok je van kuće čujem da je raspoložen, a sama sam se uvjerila da se nenormalno često dopisivao sa jednom konobaricom koja je i više nego duplo mlađa od nas. Stariji sin neće da čuje za njega a ne zna za ovu udatu ženu. Pomozite mi kome da se obratim i kako da ga vratim.
    Hvala Vam unapred.

    Odgovoreno: 23. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Prema Vašem opisu rekla bih da Vaš odnos muče mnogi problemi koji su dostigli svoju kulminaciju u poslednjih godinu dana, kada ste primetili da se Vaš suprug jako promenio. Sigurna sam da ih je i Vaš suprug svestan, ali je rarzlika između Vas u tome što ste vi pokušavali da ih rešite, dok je Vaš suprug bežao od njih najpre tražanjem mira, potom odlaskom u kafanu i na kraju potpunim napuštanjem kuće i porodice (za sad samo fizički). Sada je red na Vama da "promenite ploču". Ljudi često ne preduzimaju ništa dok zapravo ne bude kasno - odnosno dok se ne suoče sa ozbiljnim krizama, svađama ili razvodom braka. Neki ljudi jednostavno ne veruju da će se njihovi partneri odlučiti na radikalne promene i zato na svaki pokušaj razgovara nemarno odmahuju rukom. Međutim kada shvate da vrag odneo šalu tada postaju spremni na razgovor, spremni na promene. Verujem da sa Vašim suprugom možete najpre poboljšati komunikaciju između Vas dvoje, a zatim da krenetu i u oporavak ostalih segmenata Vašeg odnosa. U tome Vam može pomoći odlazak u bračno i porodično savetovalište, koje imaju svi veći centri za socijalni rad.
      Pozdrav.

Komentari na pitanje: #36645

    • Postovana, pronadjite tu sponzorusu (one su vrlo spretne sa matorcima, znam iz svog bracnog iskustva) i dobro je pocupajte.