Poštovani!
    U braku sam 10 mjeseci. Najčešći razlozi za svađu sa mojim mužem, od samog početka izbijali su zbog njegovog upornog pritiskanja da kuća mora biti savršeno čista u svakom trenutku. On nije perfekcionista niti neka čistunica pa da bi to bilo logično, već naprotiv, tako da mi nije jasno zašto mene toliko pritiska. Naši prijatelji uvijek hvale naš enterijer i to kako su dočekani. Ja sam u radnom odnosu i stižem skuhati, očistiti, popeglati, iako su to vanljudski napori da bi sve uvijek bilo savršeno uredno. Sigurna sam da kad dođe još i beba da ću tad još manje imati vremena za ovakav tempo, pa će nam to stvarati još veće probleme. Provokacije su tipa: "Kad si mislila očistiti ovo ili ono"? Bez obzira koliko je to bezvezna stvar. Uvijek nađe neku glupost zbog koje će mi prigovoriti, a to je ponižavajuće i strašno me vrijeđa, jer se ja slomih od kućnih poslova. Zabrinjavajuće mi je to njegovo ponašanje, pomalo bolesno. Do sada sam se trudila i objašnjavala, ali posljednji put sam rekla da je "bolestan" i da ga ne mogu više slušati, da ću otići, jer njemu treba služavka, a ne žena koja će se slomiti od posla na radnom mjestu i kući i opet neće valjati. Želudac me boli od tih prepirki, pomozite mi sa nekim prijedlogom kako da ga učinim svjesnim moga truda
    Unaprijed hvala

    Odgovoreno: 26. 06. 2009.
    • Poštovani,
      ušli ste u novi životni ciklus koji se zove brak, pa kao što je za svaku novinu poterbno vreme da se prilagodimo tako nam je i u braku. Prilikom ulaska u bark svi očekujemo život iz bajke, ali nije baš uvek tako. Ne znam koliko ste dugo sa sadašnjim suprugom bili zajedno pre ulaska u brak i da li se on ponašao slično kao sada, ali u svakom slučaju vi imate problem koji vas iscrpljuje. Pohvalno je što ste svesni problema koji imate i zelite da ga rešite jer i sami kažete "sigurna sam da kad dođe još i beba da ću tad još manje imati vremena za ovakav tempo, pa će nam to stvarati još veće probleme. " jer ono što ne rešite sada predsatvljaće kamen spoticanja za ubuduće. Jedna od vrlo bitnih stavki za bilo koji odnos između ljudi, pa tako i brak, je dobra komunikacija. Potrudite se da jasno kažete suprugu koliko vam je teško i koliko vas tolike obaveze iscrpljuju, ali bez optuživanja već sa molbom da vam pomogne kako bi imali više kvalitetnog vremena za vas dvoje. Otvoreno porazgovarajte o problemu koji vas muči i vidite gde ste upali u " ćorsokak", da bi iz njega izašli i nastavili zajednički život bez utvrđivanja ko je " bolestan" a ko "služavka".
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #32194

    • Evo ja cu vam reci sta da radite. Mozda strucnjaci koji odgovraju ne mogu tako da odgovore, ali ja mogu. Posto iz vaseg teksta saznajemo da je vas suprug naprasno postao bolesno pedantan, svaki put kada vas pita zasto ovo ili ono nije ocisceno ili sredjeno odgovorite mu kratko, ali jasno i odlucno: ako ti smeta, uradi sam. On je ocigledno u brak usao iz potpuno pogresnih razloga, smatrajuci da ste mu vi majka ili sluzavka koja stalno treba da ide za njim. Da sam na vasem mestu to ne bih dozvolila ni po cenu braka. Samo nemojte reci, ali mi se volimo, jer on kad vas pritiska oko ciscenja, ocigledno ne razmislja o ljubavi. Ako treba neko vreme nemoj te prstom da maknete, niti njegove stvari da perete. Ako ga to ne otrezni, onda odmah da vam kazem sa takvim covekom ne vredi stvarati porodicu. Jer bi ste u tom slucaju pored vase dece, imali i njega kao najrazmazenije deriste koje se ne moze promeniti. Toliko. . . Pozdrav