Udata sam imam supruga koji je stariji od mene 10 godina, u braku smo 8 godina imamo dete. Udala sam se za njega jer ga volim ali suprug se toliko loše ponaša prema meni da je to strašno. Stalno me psuje, vređa rečima koje su mi toliko bolne da sam ja počela da mrzim sebe, da ponižavam sebe i da mislim da sam najgora, najgluplja. Stigli smo da faze kad on meni kaže da sam ja neuračunljiva i da treba da idem kod psihijatra. Pristala sam i na to da bi njemu bilo lakše. Međutim ništa se ne menja.
    Šta dalje?

    Odgovoreno: 23. 06. 2009.
    • Poštovani,
      žao mi što čujem kako živite i kroz kakav pakao prolazite. Ono što vam se događa primer je najtežeg oblika nasilja u porodici. Godinama ste izloženi vrlo podmuklom psihičkom i emocionalnom zlostavljanju pri čemu se radi o manipulaciji sa vama i vašim osećanjima, koje je toliko da ste počeli da gubite samopoštovanje. Neverovatno mi zvuči rečenica "da sam ja počela da mrzim sebe, da ponižavam sebe i da mislim da sam najgora, najgluplja "!!! Pa zar ste vi odgovorni za nečije nasilno ponašanje? A dete, šta je sa detetom? Nemojte mu priuštiti da živi u takvoj atmosferi, da od najranijeg detinjstva gleda nasilje i da na kraju usvoji takav način ponašanja kao normalan obrazac. Bez ikakve sumnje, što pre potražite pomoć stručnih lica pri centru za socijalni rad gde rade timovi vrhunskih profesionalaca koji se bave svim vidovima nasilja.