Zaljubljen sam do ušiju i bio sam sa djevojkom 26 mjeseci. Nisam u Bosni za to čitavo vrijeme, samo sam dolazio kući na odmore i trudio se da što više vremena provedem sa njom. U Iraku sam, i trenutno sam se vratio sa odmora i otkrio sam da me varala u zadnju godinu dana. Kaže da je prekinula sa njim zato što hoće mene. Trenutno to sve teško podnosim pošto sam u vojsci i bojim se da ne učinim nešto glupo sebi. Zanima me kako da je prebolim na najbolji način. Ona želi i dalje da budemo zajedno, ali ja ne mogu nikako preko toga što mi je uradila. Volio sam je svim srcem i dalje je volim, ali bih samo da je zaboravim. Potrebna mi je pomoć pošto sam daleko od kuće. Da sam kući mnogo bi mi bilo lakše da pređem preko toga. Molim vas za neki savjet i uput kako dalje. Trenutno sam u najgoroj situaciji u mom cijelom životu do sad.
    Hvala, očekujem vašu pomoć

    Odgovoreno: 22. 06. 2009.
    • Poštovani,
      udaljenost od osoba koje volimo, kao i mala količina vremena koje provodimo sa njima kada samo zajedno, su značajni faktori koji mogu da dovedu do činjenice da previše idealizujemo osobe do kojih nam je stalo. Niste napisali koliko vaša devojka ima godina, no bez obzira na to verovatno je u pitanju zrela, odgovorna osoba spremna da se nosi sa konsekvencama svojih postupaka i da shvati da prevara nije dečija igra. Poverenje se teško stiče a vrlo lako gubi, a graditi vezu na klimavom poverenju, nije baš neka dobra osnova. Kako izaći iz začaranog kruga " volio sam je svim srcem i dalje je volim, ali bih samo da je zaboravim. " je već individualna stvar, i samim tim stvar ličnog izbora. Za početak izađite iz prošlosti i ne dozvolite da vam prošlost preboji budućnost. Izvucite korist iz trenutne situacije, kao kaže narodna poslovica " daleko od očiju - daleko od srca", i okrenite se stvarima koje vas ispunjavju i koje vas čine srećnim. To može biti sport, umetnost, bavljenje humanitarnim radom, druženje sa dragim osobama. Ukoliko smatrate da sami ne možete proći kroz ovaj krizni period, što je i sasvim normalno, potražite pomoć stručnog lica.