Nalazim se u teškom depresivnom stanju. Glupo je reći znam jer ima 2 ćerke koje su divne zaista, relativno dobar posao, relativno dobro situirana, napomninjem relativno, muža koji je divan otac, sposoban čovek za sve ali samo ne za mene. Malo je reći da me ne podnosi. Više puta me je varao i ja sam to smatrala time što sam se ugojila pa sam naglo oslabila i dobila u saopouzdanju međutim i drugi put je to učinio, veze, za koje znam, ostalo je i ne znam, je nastala sa kućnomj prijatlejicom koju sam veoma volela. Ove veze su bile duge, prva tri godine a druga mnogo više. I to kada sam najlepše izlgledala. A iko sam za ovu drugu saznala 2004 god a traje još od 1999 bivše kolegince obe, ipak su ovih sigurna sam u makar vezi koja je putem mejlova a verujem i više jer blizu rade. Stalno mislim na to da je u pitanju to što imam srednju školu, malo viška kg a 154 i 60 kg pijem dosta bensedina ponovo, regulus za mršavljenje i letrox za štitnu žlezdu. Nisam u klimaksu. Dosta dobro izgledam kažu ali ipak ja sam pod tabletama i depresijom. Imam bulimiju od 26 i mislim da bez obzira što imam divnu decu, jedna se ćerka čak i udala, ipak nikome nisam potrebna mada me u društvu smatraju jako simpatičnom i dragom ali ne i on. Ne želim kod psihologa jednostavno želim da me nema i da popijem sve tablete i nestanem.
    Hvala to je sve

    Odgovoreno: 15. 06. 2009.
    • Poštovani,
      kod vas je sve relativno, osim vašeg nezadovoljstva koje je konstantno i čini mi se da dugo traje. Kažete da vas muž ne podnosi, a u suštini vi ne podnosite sami sebe što se reflektuje kroz bulimiju za koju je karakteristično osećanje krivice, depresije i ljutnje na samog sebe što nema snage da se odupre impulsima za nekontrolisanim uzimanjem hrane. Tu je i problem sa štitnom žlezdom, uzimanje sredstava za mršavljenje i slično, što bi ste vi najrađe rešili uzimanjem tablete. Na žalost, ne postoje svemoćne tablete već nekad moramo da radimo na samom sebi, i svom unutrašnjem miru i blagostanju. Kako će drugi biti zadovoljni nama, ako mi sami nismo zadovoljni sobom?! Mislim da ste mnogo vremena i energije potrošili do sad tako da vam toplo preporučujem rad na sebi sa dobrim psihijatrom jer ne želite psihologa.