1. Neugodan zadah iz usta

    Pitanje broj: #15183

    Šta može biti uzrok neugodnog zadaha ako je sa zubima i grlom sve u redu. Imala sam operaciju krajnika.

    Odgovoreno: 17. 11. 2008.
    • Poštovana,

      Ako je stomatolog isključio kariozne i destruirane zube, kao i paradontološke džepove kao najčešće uzročnike zadaha,probajte da ispirate usta antibakterijskim vodicama, koje sadrže hlordioksid. Možete probati da ispirate usta i kantarionom. Veoma važno je da kad perete zube, očistite i jezik - na njemu se zadržavaju bakterije koje prouzrokuju neprijatni zadah.