1. Zapušeno uho nakon prehlade

    Pitanje broj: #102375

    Poštovani,

    Moj problem traje od decembra 2011. Bila sam prehlađena i prilikom izduvavanja nosa zapušilo se levo uvo. Smatrala sam da će se spontano srediti, kad prođe prehlada, pa sam se tek nakon mesec dana javila orl lekaru, pošto je stanje bilo nepromenjeno. Rađena mi je audiometrija koja je bila uredna i klinički nalaz je bio uredan. Dobila sam da koristim sprej Flixonase (mesec dana bez poboljšanja), pa sprej Rinofliumucil (mesec dana bez poboljšanja), pa sprej Avamis (mesec dana bez poboljšanja). Na kraju me je doktorka ostavila bez terapije, a ja i dalje imam osećaj zaglušenosti levog uva i još uvek samoinicijativno koristim Avamis sprej. Da li postoji još neka terapija? Ja sam takođe lekar i ne želim da mi obična prehlada i curenje nosa ostave ikakve posledice.

    Odgovoreno: 21. 07. 2012.

Komentari na pitanje: #102375

    • Dobar dan! Molila bih za savet. Moje dete (8 godina) maltene od godinu dana ima hronično zapušen nos. Sve je u redu, nisu krajnici u pitanju, nema devijacije, polipa. Timpanometrija u redu. Svaki naši privatni odlazak lekaru se svodio na primenu svakojakih kortiko kapi i sprejeva. Šta nam predlažete? Obično se svaka prehlada svodi na pucketanje u ušima, i zbog duvanja nosa...