1. Vežbe po Valsalvi

    Pitanje broj: #164591

    Već unazad godinu dana svako jutro/veće izvodim vežbe po Valsalvi koje su mi pomogle da rešim problem sa disfunkcijom eustahijeve tube. Iz straha da se problem može javiti ponovo, izvodim ih stalno. Međutim, unazad 3 dana ne mogu da izvedem vežbu (ako me razumete, koliko god jako puhala da čujem ono pucketanje u uhu, ništa se ne dešava).

    Pre vežbe, obavezno stavim kapi, sprej ili isperem nos EMSER pumpicom i nakon toga uradim. Zbog cega se ovo desava i sta to znaci? Da li razlog tome moze biti upala grla, tj. jako me boli grlo, da li to može biti razlog? Ili da li sam se možda prezasitila vežbi?

    Odgovoreno: 01. 11. 2019.

Komentari na pitanje: #164591

    • Poatovani, Molim za pomoc, imam dete od 6 godina, dijagnoza(alergija na grinje), jak suvi kasalj, ne cuje na jedno uho (timpan.levo uho A, desno B) savet ORL vezbe za tubu? Kako se rade navedene vezbe? Terapija: Pancef, Aerius, Nasonex, inhalacija Berodual sa fiziol.rastvorom. Unapred zahvalna