1. Veličina limfnih čvorova

    Pitanje broj: #95091

    Poštovani,

    Prije 15ak dana sam napipao po jedan  čvor veličine 1, 5 cm, bezbolan na dodir. Čvor se nalazai u uglu koji sačinjavaju sternocleidomastoideus i ivica donje vilice. Budući da se ne sjećam da sam ranije imao te čvorove, interesuje me da li je to normalna veličina limfnih čvorova u tom predjelu?

    Odgovoreno: 21. 02. 2012.

Komentari na pitanje: #95091

    • Ivan Popović 04. 05. 2023.

      CT nalazom grudnog koša mom ocu je u III S ievo pronađena TU-promena sa PKPD promrra 25#12 mm kao i pulmonalni modus promera do 5 mm.Isto tako paraaortalnog LN promera do 13 mm,obostrano u bilansima,LN promera 15 mm,subkarinealno LN promera do 11 mm,ali za ove LN promera ne piše"U III S"..Da li ovo "U III S"znači da se radi o malignom tumoru u trećem stadijumu?Kolika je verovatnoca da su ovi uvecani LN promeri ipak posledica bakterijskih ili virusnih infekcija?Hvala.

    • Napipao sam jedan čvor na desnoj strani vrata a zatim na levoj strani vrata recite mi molim vas dali ne to opasno i šta da radim

    • Ajsa baba-alic 03. 12. 2020.

      Medijastinalno linfni cvorovi velicine do 8mm Molim vas recite.mi da li je to normalno . Hvala !