1. Uvećan limfni čvor

    Pitanje broj: #148110

    Poštovani,

    Radio sam ultrazvuk vrata, zbog bolova u vratu. Na vratu, submandibularno lijevo, vide se dva limfna čvora ispod granične veličine. Na zadnjoj strani vrata, desno, više kranijalno i površno, vidi se ovalni limfni čvor do 1 cm sa pristunim sinsnim ehhom. Pljuvačne žlijezde homogne, uredne veličine. Štitna žlijezda uredne veličine, lako hiperehogenije strukture, ne uočavam nodusne i cistične zone. Za ovaj od 1 cm piše da je dimenzija 1x0. 17, i on mi je povećan već godinama. Po njenim riječima ovde nema ništa sumnjivo. Po Vašem mišljenju, da li postoji ikakva mogućnost limfoma, što se tiče ovog čvora? Ovaj čvor je tu više od 6-7 god. I nije se povećavao kolko znam.

    Odgovoreno: 12. 08. 2016.

Komentari na pitanje: #148110

    • Hvala na odgovoru, ali ja se vec dugo vremena osjecam lose. Imam temperaturu 37 i vise skoro 7 godina. Strahujem od mogućeg lifmoma, imam bolove u prsima, i oticanje vrata. Radio sam rtg pluća prije godinu i po i nalaz je bio uredan. Po vašem mišljenju, da li postoji ikakva mogucnost da čvor ove veličine bude nesto opsano? Da li čvor ovih dimenzaija povećan? Dr mi je samo ukratko rekla kao to je ništa, ali on je povećan zar ne?