1. Upotreba Klacida

    Pitanje broj: #154717

    Poštovani,

    Od petka sam imala temperaturu 39 i bol u grlu. Pošto se pregledi zakazuju, a i tu je vikend, mislila sam brzo ću to rešiti čajevima, vitaminima. Međutim, dočekala sam ponedeljak i ništa mi nije bolje bilo, pa sam se najavila doktorici i dobila terapiju. Klacid od 500mg 2x1, i za 7 dana kontrola. Međutim čitajući uputstvo leka naišla sam na neke stavke koje su me sprečile da pijem lek. Naime, ne znam da li je isto ali ja pijem Cortiazem (ne Verapamil), a u uputstvu je navedeno ko pije Verapamil ili ima problem sa srčanim ritmom da ne treba da koristi Klacid? Najlepše Vas molim za savet, da li grešim?

    Odgovoreno: 06. 12. 2017.

Komentari na pitanje: #154717

    • Doktor mi je prepisao Klacid ,da li smem da ga pijem zbog alergije na penicilin?Hvala na odgovoru u napred.

    • Imala Sam Covid od 03.12.2020.. Pila Sam Hemomicin, Ospamax I ORVAGIL.i PANCEF posle prve kontrolu. Zatim SAMO PANCEF posle druge kontrolu I sada poslednji kontrola dobila Sam Clacid, Ali jake nuspojave. Recite my koja je zamena. Lab je dobra, samo SA rtg pluca imam Izvestaj,, Obostrano u plucima naglasena bronhovaskularna Sara.. Sta bih mogla da pijem I da li treba Jo's da pijem antibiotike? Pre svega SRECAN Bozic, dobro zdravlje I blagostanje vam zelim