1. Upotreba Gentamicina za lečenje povrede uha

    Pitanje broj: #103738

    Poštovani,

    Štapićima za uši sam iziritirala uvo. Sada me boli. To mi se dešava drugi put. Lekar mi je umočio štrajfnu u Sinoderm i stavio u uho. Prošlo je. Sada sam htela to sama da uradim, imam sterilnu malu gazu ali nema više Sinoderma pa sam stavila Gentamicin, da li će mi pomoći?

    Odgovoreno: 10. 08. 2012.

Komentari na pitanje: #103738

    • Dobar dan moje pitanje je za dete od 13 god.dali smeje da leci bakterije iz uha sa gentamicinom ampulom jer ima pseudomonas i stafilokok.isto sam i ja imala i tako sam izlecila.znaci umesto kapi za uho da se kaplje od ampule gentamicina i ako moze od koliko mg ampula.opsta doktorica mi kaze ne jer mogu da joj otkazu bubrezi.molim za vase misljenje jer sve dosad lecenje nam bese uzaludno.hvala

    • I ja sam malo povredila uvo stapicen imam sinoderm krem i gentamicin s cim bi mogla da stavim jer ne znam sta je strajfna?