1. Upotreba Emofix masti

    Pitanje broj: #99979

    Poštovani,

    Zbog krvarenja iz desne nozdrve koje traje otprilike godinu dana, ORL doktor mi je prepisao Emofix mast, ali nisam dobio objašnjenje koliko često treba da se upotrebljava, da li samo kada krvari ili je mogu upotrebljavati i ovako, svakodnevno, i koliko puta na dan?

    Odgovoreno: 25. 05. 2012.
    • Poštovani,

      Svako krvarenje ima svoj uzrok koji je potrebno naći i na taj način se rešava problem krvarenja. Na koji način se koristi dotična mast nije mi poznato, jer je ja ne koristim za rešavnje problema krvarenja iz nosa zato što se nijedan lek u obliku masti ne stavlja u nos. Moram da priznam da na nisam shvatila na koji način se mast aplikuje u nos.
      Početni deo nosa odnosno vestibulum je pokriven kožom i tu se praktično nikada ne javlja problem sa krvarenjem. Znači morate se vratiti Vašem lekaru ili apotekaru da Vam objasne kako se to radi i koliko često.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #99979

    • Da li je dozvoljena upotreba kod DIJALIZNIH pacijenata kod povremenih krvarenja fistule?.