1. Ugradnja T cevčica

    Pitanje broj: #101020

    Poštovani,

    Ćerka mi ima 9 godina. Sa 5 godina je operisala krajnike, a kasnije su joj dva puta ugrađivali cevćice, i sad je bez ikakvog poboljšanja. Predlažu mi da i treći put ugrade cevčice. Molim Vas Vaše mišljenje, i kakve su T cevčice, navodno sam čula da ne ispadaju?

    Odgovoreno: 14. 06. 2012.
    • Poštovana,

      Nemate drugu opciju osim predložene operacije tj. ugradnja cevčica i to T cevčica koja ostaje dugo u uvu odnosno ne može da ispadne sama već se vadi iz uva kada se problem izleči do kraja. Ovo lečenje je jako važno jer u protivno dolazi do nastanka holesteatoma, stalnog gnojnog zapaljenja uva i trajnog oštećenja sluha i potrebne su mnogo i veće operacije kao što je timpanoplastika.