1. Ugradnja kohlearnog implanta

    Pitanje broj: #95911

    Poštovani,

    Imam sina dve i po godine, čeka na operaciju tj. ugradnju kohlearnog implanta. Još uvek smo u šoku i nismo sigurni u rezultate. Zanima me da li može da bude greška rezultata i da li ima posle operativne komplikacije opasne po njegovo zdravlje?

    Odgovoreno: 08. 03. 2012.
    • Poštovana,

      Indikacija za ugradnju kohlearnog implanta se postavlja na osnovu bere što je više nego dovljan uslov, pored postojanja nedostatka govora. Teško da je rezuat ispitivanja greška. Ugradnja kohlearnog implanta je najbolje rešenje za vaše dete koje će uz odgovarajuće logopedske tretmane omogućiti noramalan razvoj vašeg deteta kako u smislu razvoja govora i komunikacoje tako i u smislu razvoja inteligencije. Sama hiruška tehnika ugradnje implanta je usavršena i bezbedna kako po život i zdravlje vašeg deteta tako i po razvoj govora uz ogovarajući rad sa logeopedom, psihologom itd. . . Kohlearni impalniti se kod nas u srbiji ugrađuju već 10 godina a u svetu mnogo duže. Od svega je najvažnije da se skupi uređaj kao što je kohlearni implant ugrađuje o tršku zavoda za zdravstveno osiguranje.