1. Ugradnja cevčica u uši

    Pitanje broj: #152009

    Poštovani,

    Moj sin od 9 godina je do sada imao tri puta ugradnju cevčica u uši. Prvi put su bile Separdove, a druga dva puta T cevčice. Svaki put su cevčice ispadale najduže posle godinu dana. Nikada nije imao upalu ušiju praćenu temperaturom, niti bol sa spoljne strane glave ali se žalio da ga boli ušni kanal. Danas smo bili na kontroli i vrednosti timpanometrije su sledeće: volume 0.91, compliance 0.00, presure 205 dapa.
    Šta bismo mogli da uradimo kako bi izbegli ponovnu operaciju? Lekari nemaju odgovor na pitanje još koliko puta će stanje deteta zahtevati ugradnju novih cevčica. Detet nema nikakvih drugih problema, osim jednom godišnje, na moru, kada roni.
    Molim Vas za mišljenje i savet.

    Odgovoreno: 06. 05. 2017.

Komentari na pitanje: #152009

    • Poštovana doktorka, imam problem sa sluhom i čestom upalom uha. Imala sam operaciju desnog uha pre godinu dana,stavljali su cevčicu i posle te operacije ja na desno uho nista ne čujem. U prilogu Vam šaljem snimak zvuka i izveštaje. Sad i levo uvo ima rupicu i počinje da se dešava isto što i na desnom. Molim Vas za odgovor, unapred zahvalna.

    • Molim vas za odgovor, mom unuku je pre mesec dana uradjena operacija vadjenja sva tri krajnika i ugradjene su mu cevcice u usima. Iz jednog uha je pre dva dana ispala cevcica. Da li je to rano za ispadanje? Doktorka je rekla da je to u redu, a većina mi je rekla da je to rano, da cevcica nije dobro postavljena i da je zato ispala. Molim vas za odgovor.