1. Tumačenje ORL nalaza

    Pitanje broj: #152870

    Poštovanje,

    Molim Vas za prevod nalaza ORL lekara:
    Pregled je vršen endoskopom, edematozne, lividne sluznice, hoanalno usće slobodno, nazalna sluznica u celini edematozna, lividna sa dosta žućkastog sekreta, usća sinusa su obostrano zatvorena edematoznom nazalnom sluznicom.

    Hvala unapred,

    Odgovoreno: 14. 07. 2017.

Komentari na pitanje: #152870

    • Muke u nosu, zadebljana sluznica nosa 11mm. Savjet šta činiti. Lep pozdrav.

    • Pozdrav. Sta znaci strucni naziv Orl izvestaja.Otoskopski nalaz je uredan. Rinoskopski sluznica otecena. Orofaringoskopski hiperemija zadnjeg zida zdrela. Indirektnom laringoskopijom oba hemilarinksa su fonatorno i respiratorno pokretna. disajni prostor je uredan? unapred zahvalan.

    • Poštovana , rinoskopski lividna endonazalna sluzokoza, bistar sekret obostrano endonazalna, ortofarinks: postanazalno slivanje gustog sekreta . Molim Vas za savet? hvala unapred

    • Postovana, dete od 8 godina ima dg. J30.0 Rinomanometrija manja od 100. Nosna sluznica edematozna, lividna. Donje konhe hipertroficne. alergije inhalacione/nutritivne negativne (kozne i putem krvi). Sa 3 god.operisao treci krajnik sa ugradnjom vent.cevcica. Na terapiji je sa kapima Dimysta. Predlog laserska operacija. Molim za Vase misljenje, Hvala

    • Molim vas za tumacenje Orl nalaza? "Dovode dete zbog otezanog disanja na nos, hrce dok spava.Cesto je prehladjena, dobro cuje.Otoskopski desno bubna opna smanjene tranparencije, skracenog sv.refleksa,lijevo bubna opna sedefasta, sa razlivenimsv.refleksom.Endonazalno purulentan sekret, sluznica lividna. Orofaringoskopski tonzile izuzetno hipertroficne,mirne. Timpanometrija-tip B obostrano. Terapija : sol.Ephedrini chl.1%,a 10ml sol NaCl, 0,9%,20ml amp.Garamiciny, a 40mg amp.Dexason, a 4mg MFS S.3X2 kapi u nos 7 dana