1. Treninzi nakon operacije devijacije nosa

    Pitanje broj: #114106

    Poštovani,

    14. Marta sam operisao devijaciju nosa na vma. Iz bolnice sam otpušten posle 5 dana kada su mi izvađeni tamponi. Interesuje me posle koliko vremena smem da krenem sa intezivnm treninzima, prvenstveno sa trčanjem, i kada smem da ulazim u bazen?

    Odgovoreno: 23. 03. 2013.

Komentari na pitanje: #114106

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 26. 03. 2013.

      Da. Svaki oblik fizičke aktivnosti treba da bude postepen i umeren. Voda u bazenu je hlorisana u značajnoj meri tako da će taj hlor otežati proces oporavka sluzokože koji traje oko 6 nedelja.

    • Postovana, da li se tih 6 nedelja odnosi i na trcanje i na bazen