1. Tamponi u nosu nakon operacije septoplastike

    Pitanje broj: #120905

    Poštovani,

    Indikovana mi je septoplastika i zakazana mi je operacija u maju mesecu 2014. godine. Inače imam asthma bronchiale, nos mi je stalno zapušen, teško dišem i na nos i na usta. Da li posle operacije mogu da se izbegnu tamponi u nosu? Imam strah da neću moći disati na usta ako su mi tamponi u nosu.

    Odgovoreno: 04. 10. 2013.

Komentari na pitanje: #120905

    • Poštovani,gde u Beogradu mogu da se kupe tamponi sa CEVČICOM koji se koriste posle operacije sinusa ?Hvala !

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 17. 10. 2014.

      Poštovani, izvinjavam se jer je pretodni odgovor greška. Transnazalna etmoidektomija se obično odnosi na stari način operacije polipa, a ne na fess. U svakom slučaju to treba da razjasnite sa lekarom koji će vas operisati. Ja najčešće izbegavam da radi fess. - polipozu i septoplastiku ali nije ubek nemoguće uraditi obe stvari korektno.
      Pozdrav

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 17. 10. 2014.

      Poštovani,
      diprofos je kortikosteroid sa produženim dejstvom što znači da predstavlja zastareo način lečenja alergijskih problema. Nista napisali na šta ste alergični? U svakom slučaju ja taj lek ne dajem nikome ko boluje od alergije.
      Pozdrav

    • Indikovana mi je septoplastika sa transnazalnom ethmoidectomiom. Dijagnoza ethmoiditis chronica polyposa. Deviato septi nasi. Da li se u ovom slucaju primenjuje fess metoda ili klasična metoda uklanjanja polipa u nosu. Šta podrazumeva septoplastika sa transnazalnom ethmoidectomiom. Ako se kaže septoplastika da li to podrazumeva prvo ispravljanje devijacije nosa pa tek onda odstranjivanje polipa. Interesuje me zbog cene koštanja operacije.