1. Svrab na koži u predelu pljuvačnih žlezda

    Pitanje broj: #145333

    Poštovani,

    Imam problem koji mi se javio pre otprilike 5 ili 6 godina. Na predelu lica, ispod ušiju, a iznad vilice, na mestu gde bi trebalo da se nalaze pljuvačne žlezde, povremeno mi se javlja svrab koji kao da je ispod kože i jako teško ga je otkloniti češanjem. Ustvari, češanjem mi se samo pogoršava, tj. još više me svrbi i često zna i da mi se upali i malčice natekne. Takođe, ispod levog uveta mi se stvaraju sitne bubuljice kao mitiseri i koji su konstantno prisutni. Par puta sam ih cedio ali oni se nekako opet pojave. Često mi se dešava da i u toku jela ili posle određene hrane (orasi, kobasice, jaja, hleb sa večim sadržajem brasna) zna da se pojavi svrab. Ponekad kada počnu i da me svrbe uši, svrab kao i da se prenese ispod ušiju. Svrab i upale nisu konstantni. Nekad se ne javljaju i po 15-20 i više dana, a nekad se dešava i svaki dan barem po jedan put dnevno. Uglavnom je najčešće na svaka 2 do 3 dana. Svrab je takođe intenzivniji kada počne da mi raste brada. Išao sam samo na mascilofascijalnu hirurgiju na pregled, pošto sam mislio da su pljuvačne žlezde u pitanju, međutim oni su mi rekli da mi je u ustima sve u redu. Da li ovo ima neke veze sa parotidnim žlezdama ili je to nekakav ekcem ili pak nekakvo gljivično oboljenje? Koristim Pantelon kremu 2 do 3 puta dnevo. Malo mi smiruje svrab ali to samo toliko. Veoma sam zabrinut. Molim za pomoć.

    Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 21. 03. 2016.

Komentari na pitanje: #145333

    • Marina Stojkovic 30. 03. 2021.

      Postovanje,imam vec mesecima svrab,koji se nalazi ispod vrade gde si zlezde ali svrab je iznutra,radila sam bris receno da je ave iredu krv kompletno sa gvozdjem sve je ol,isporala zalfijom i sodom svrab je svakog dana,bez da se preskoci 1 dan.