1. Suva usta i beo jezik

    Pitanje broj: #160126

    Zašto su mi usta suva, pogotovu jezik, i pljuvačka se osuši na jeziku i bude bela? Imam problem već duži period. Ne gutam teško, sasvim normalno, kada ne pričam usta su mi dovoljno vlažna kao i jezik. Pitao sam doktorku do čega je to, predložila mi je da izvadim stolicu na helikobakter, i bila je pozitivna. Danas mi je bio poslednji dan terapije, nemam više belog na jeziku, ali suva usta su i dalje tu. Vadio sam bris za candidu dva puta i nemam je. Ne pušim, vrlo malo i retko pijem. Krajnike imam uvećane, operišem ih u februraru pa ne znam da li može nešto do krajnika da bude?

    Odgovoreno: 19. 12. 2018.

Komentari na pitanje: #160126

    • Poštovani, U julu mesecu sam imao koronu i pio sam antibiotik augmentin kao i probiotik.Mesec dana posle toga dobio sam upalu jednog pa drugog uha. Pri odlasku kod ORL pogledala je ushi ali i usta i konstatovala da imam beli jezik i hronichni sinuzitis.Dalje je dodala doktorka da imam oralnu kandidijayu i da koristim daktanol oralni gel.U oktobru ove godine posle drugog odlaska kod ORL poceo sam da pijem daktanol a preporuceno mi je da posle muckanja isti i progutam.Sredinom oktobra ujutru shvatam da mi je jeyik suv i da nemam pljuvacke.To traje i do danas.Kandidu nemam i posle 4 testa shto iz usne duplje shto iz krvi i fecesa i urina.Nemam ni heliko.Imam reflux i masnu jetru.Suvi jeyik mi smeta i pljuvacka koja nije dovoljno tecna,nekada je penasta a nekada su to grudve.Od terapije pijem nexiujum 20 mg ujutru ,famotidin 40 mg uvece,biostatin,livorex kao i imunolak probiotik.Ponavljam,jako smeta suv jezik i ne znam vishe kome da se obratim.Da dodam da nemam sjorgenov sindrom.Unapred zahvalan na odgovoru,

    • Operisana sam jula prosle godine od mitralni i aortni zalistak od 23 marta konstatovana mi je kandida u stolici100posto doktor mi prepisao lek diflukan 50 10 dana i 2puta po 2probiotika BIO KULT candi ubrzo je bilo sve uredi do 18 juna opet sam dobila dijareje i opet konstatovana kandida 80posto ista terapija vec pet dana pijem ali ne osecam poboljsanje krckanje u celom stomaku i proluvi gubim na kilazi uradjena kolonoskopija i gastroskopija kaze doktor uredno sada trazi magnet abdomena od oktobra LDH je 704

    • Nisam u mogucnosti da dodjem, ne zivim blizu, jel bi mogli otprilike da mi kazete u cemu moze da bude problem, sta da uradim povodom ovoga, da li da se obratim lekaru opet?