1. Stavljanje ruke u usta kod beba

    Pitanje broj: #86165

    Poštovani,

    Imam dečaka od 2 meseca i od kad se rodio ima problem sa zapušenim nosem. Od lekova je pio Sinacilin, davala sam mu kapi za nos Operil i Tetrisal to mi je njegov pedijatar prepisao. Sa antibiotikom i kapima je prestao pre nedelju dana. Sada mu svako veče i svako jutro ispiram nos sa fiziološkim rastvorom i stavljam Nisitu mast u nos. Par dana je bio dobro međutim već dva dana je baš nervozan i danas ne prestaje da plače. Stavlja stalno ruke u usta i dosta balavi. Kad zaspi pravi grimase kao da ga nešto boli i čim otvori oči počinje da plače. Preko dana zaspi samo na po 15ak min, a noću mi je do sad dobro spavao. Kada ga postavim na stomak glavu stalno okreće na jednu i drugu stranu, a kada ga pipnem za uši ne reaguje. Molim Vas pomozite mi, ne znam da li su zubići, uši, nos ili nešto sasvim treće?

    Odgovoreno: 11. 08. 2011.
    • Poštovana,

      Najverovatnije su krenuli zubi (balavljenje, stavljanje predmeta u usta, plakanje, povišena temperatura. . .) . Stavljanje bilo kakve masti u nos nije dozvoljeno. Preterivanje sa ispiranjem nosa fiziološkim rastvorom vašoj bebi neće doneti ništa dobro. U tom uzrastu treći krajnik je malo veći nego što je potrebno i za mesec ili dva situacija će se promeni u korist bebe.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #86165

    • Moj sin je napunio 4 meseca ,stavlja sve što mu je pod ruku u usta, balavi non stop i stavlja prste u usta, a na donjoj vilici sa oba strane mu se beli. Doktor mi je rekao da je to "pljuvačka", nemoguće, nema smisla da je pljuvačka. Ja mislim da mu kreću zubići, a nema povišenu temperaturu, i non stop je nervozan. Ispravite me ako grešim jer nisam sigurna.