1. Slivanje sekreta niz ždrelo

    Pitanje broj: #132826

    Poštovani,

    Imam česte probleme sa upalom grla u zadnjih 10 godina. U zadnjih nekoliko godina ti problemi su uglavnom uzrokovani slivanjem sekreta niz zadnji zid ždrela. Grlo mi je i kada ne osećam tegobe uglavnom blago crveno. U blažim varijantima koje su obično dešavaju na svaka 2-3 meseca uspevam da se inhalacijama bosiljkom i upotrebom pastila (tantum verde, panteno i sl.) smirim stanje. Otprilike dva puta godišnje navedeno ne daje rezultate pa shodno preporuci orl lekara u terapiju uključim antibiotik (uglavnom Panklav). U poslednja dva puta terapija antibioticima nije dala dobre rezultate: tokom maja meseca (Sinacilin i Hemomycin) i nakon toga sam koristio homeopatski lek Tonsilotren što je situaciju donekle smirilo. Snimak sinusa: paranazalne šupljine uredne trasparencije. U poslednjih 15 dana ponovo imam bolve u grlu i nakon terapije Panklavom situacija se smirila ali nakon 3 dana grlo se jako upalilo i osećam bolove i grbanje u grlu. Da napomenem da nisam pušač, ne pijem gazirani nikada niti hladno. Koristio sam dosta toga na trzištu što postoji od preparata, ali ništa nije dovelo do značajnih rezultata (za grlo: povidon jod, Propolis, ehinacea, fitosep. Za nos: physiomer, fiziološki rastvor, Marisol. . .). Takođe, kada god je rađen bris grla i nosa nikada nije nađeno prisutvo nijedne bakterije. Dijagnoze su uglavnom: tonsilopharyngitis, rinopharyngitis, pharyngitis, tonsilitis.

    Odgovoreno: 11. 12. 2014.

Komentari na pitanje: #132826

    • Postovani, vec mesec i po dana imam problem slivanja gustog sekreta niz zadnji zid zdrela, posle 9 dana bez terapije izolovan u nosu Hemophilus spp.,za to vreme mi je taj sekret 2 puta inficirao grlo. Od terapija sam koristila Pnaklav 7 dana, pa posle prestabka terapije se sve vratilo, pa Panklav jos 11 dana, posle toga sekret je i dalje se slivao niz zdrelo, koristila sam Floxal kapi za nos, Gentamicin mast. Ampule Dexazona i Gentamicina kapala u nos, zuti sekret je i dalje tu, sliva se niz zdrelo, ispiram nos slanom vodom, bila sam i na moru 15 dana ali sekret gusti imam i dalje i ne znam kako da se izlecim. S postovanjem