1. Slivanje sekreta iz sinusa - Slivanje sekreta iz nosa u grlo

    Pitanje broj: #132586

    Poštovani,

    Imam već mesec dana problema sa slivanjem sekreta iz sinusa u grlo. Sinusi me ne bole, nos mi nije zapušen (ne curi), ne kašljem. Bio sam kod doktora koji mi je rekao da mi je grlo crveno i dao mi Sinacilin koji nije pomogao. Sada na trenutke mi se zapuši levo uho koje ne boli. Slivanje sinusa sam imao pre 3 godine kada sam primao 2 injekcije na dan (mislim Gentamicin, Penicilin) 7 dana. Takođe sam snimao sunuse koji su bili delimično zapušeni. Od tada nisam imao problema sa sinusima do pre mesec dana. Da li je ima neka druga terapija ili su injekcije jedine koje dolaze u obzir?

    Odgovoreno: 29. 11. 2014.

Komentari na pitanje: #132586

    • Poštovani, već duži niz godina imam nazalno slivanje sekreta iz nosa koje mi stvara knedlu u grlu, tera na kašalj i povraćanje ili izbacivanje čepova sekreta. Bukvalno se mučim. Nemam nikakvih infekcija i bakterija u nosu. Zašto mi se uporno stvara taj sekret? Može li to biti od stresa? Hvala na odgovoru.

    • Postovani: imam slivanje sekreta iz nosa u grlo, i tom prilikom imam nadrazaj za kasljem da nebi sekret otisao u pluca, nos mi je redovno zapuena cas jeda cas drga strana po gotovo nocu. O cemu se radi i kako spreciti?. Hvala.

    • Postovani procureo mi nos pre nedelju dana imao sam kijavicu imam kasalj s obzirom da je pandemija korone radio sam pcr test koji je bio negativan ali sad imam kasalj molim za vas savet unapred zahvalan.