1. Simptomi sinusitisa

    Pitanje broj: #89987

    Poštovani,

    Čulo mirisa mi nije u funkciji već odavno. Svake zime sam podložan gripu i prehladama (začepljen nos, glavobolja, kašalj...) i skoro me je dugo vremena bolela glava, pa sam odlučio da odem kod doktora. Analize krvi u redu, vid u redu i upućan sam na rtg sinusa i očitanje je sledeće: blaga devijacija nosnog septuma i vidljivo minimalno zadebljanje nosnih hodnika. Da li je u pitanju sinusitis ili je nešto drugo?

    Odgovoreno: 10. 11. 2011.

Komentari na pitanje: #89987

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 26. 07. 2012.

      Ima značaja samo ako imate i neke smetnje koje mogu da se dovedu u vezu sa devijaciijom i zadebljanjem skuzokože. Ne znači da svaka devijacija pravi problem za disanje i smanjuje kvalitet života.

    • A da li devijacija i zadebljanje hodnika imaju neku dijagnozu, ili je to sasvim normalno