1. Pulsiranje u uhu

    Pitanje broj: #90997

    Poštovani,

    Posljednih nekoliko dana osjećam pulsiranje u lijevom uhu. To pulsiranje kao da ima veze sa otkucajima srca, u ritmu. Ne osjećam nikakvu bol, nit imam neke druge simptome. Prije nekih 15-ak godina sam bila na ispiranje tog istog uha zbog oštećenja bubnjica, pa da li je moguće neka povezanost između toga i trenutne situacije? Tlak je obično 100/60/80.

    Odgovoreno: 30. 11. 2011.

Komentari na pitanje: #90997

    • Dobar dan, već duže vrijeme imam pulsiranje u ušima, a sluh je u redu. Čekam za pregled vratnih žila. Imam već 2 mjeseca nesanice, probudim se bez razloga uz lupanje srca.

    • Imam aritmiju, pijem terapiju za to ali cim se okrenem na lijevu stranu kad spavam osjecam aritmiju i otkucaje u lijevom uhu. Sta treba uraditi i kome se obratiti? Obracala sam se dokt. opste prakse, ali ona ne zna. Bila sam kod kardiologa koji me vodi, ni on mi nije dao adekvatan odgovor. Bas me strah. Hvala na odgovoru.

    • Dobro jutro,hteo sam da vas zamolim i da vas pitam,ako može te da mi kaže te šta je uzrok pulsiranja u desnom uhu.? Što isto tako ima veze sa otkucajem srca,inače nisam išao kod lekara a mogu otići tek za 2 nedelje.A imam veliku potrebu otići jel isećam da imam poteškoće sa srcem,hvala u napred.

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 20. 07. 2012.

      Hvala lepo na komplimentima. Mislim da treba da se obratite administratoru stetoskopa. Pozdrav

    • Ivan nikolov 01. 12. 2011.

      Prekrasni ste poshto primate pitanja za kljuchne probleme ljudi. Neznam kako ali bih dao neshto sredstva za razvoj ove strane. Hvala puno najbolji ste. Ivan