1. Promuklost nakon operacije štitne žlezde

    Pitanje broj: #101643

    Poštovani,

    Operisala sam štitnu žlezdu pre 5 nedelja. Od opereracije sam promukla. Pre operacije hirurg mi je tražio izveštaj orl i bilo je sve u redu i normalno sam pričala, posle operacije sve isto promuklo. Bila sam na kontroli kod hirurga posle 4 nedelje on tvrdi da se popravilo i da će sve ići na bolje, međutim ja ne vidim poboljšanje iako sam pila Pronizon sve četiri nedelje po preporuci hirurga. On tvrdi da nije oštećen taj povratni živac (mislim da se tako zove) već da je samo izmaltretiran prilikom operacije (otsranjen mi je levi lobus gde je bio taj veliki čvor, inače dijagnoza je bila polinodozna struma histol. nalaz je benigno) i da će da se vremenom vratiti  na normalu i to izričito tvrdi. Ja se mnogo plašim jer ne mogu da se vratim na posao, ne mogu da funkcionišem, ne mogu da se javim na telefon jer me ne čuju moram da se naprežem dok pričam da bi me neko čuo i razumeo.

    Odgovoreno: 27. 06. 2012.

Komentari na pitanje: #101643

    • Operisao sam štitnu žlezdu, tj. leva polovina mi je odstranjena pre 5 meseci, a ja i dalje osećam strano telo u grlu. Pitanje je kada će do nestati?

    • Prije 35 dana sa operisao štitnu žlezdu, odnosno skroz je odstranio. Prvih 15 dana sam normalno pričao, ali kasnije sam izgubio glas i još se nije vratio. Zato me interesuje koliko to može trajati?

    • Sedam dama od operacije ukl. cijele stitne žlijezde. Promukla i dalje, jako se umaram kad pricam. Otok na rezu. Osjecaj knedle u grlu. Teze gutam i pijem.

    • Odstranjena mi je cela stitna zlezda., Pre 8 dana.Terapiju jos nemam.Koliko dugo smem biti bez terapije

    • Posle vadjenja štitaste žlezde ( pre šest dana) imam veliki problem da pijem vodu. Čim popijem gutljsj vode počinjem da kašljem. Kao da ne udpeva da prodje. Da li će to proći i zasti se dešava. Hrana i sve drugo odlično ali tečnost teško. Vodu unosim sa smutijem od jabuke i vode. Hvala unapred za vas odgovor

    • Molila bi devojku koja je opisala svoje stanje prpmuklosti nakon operacije. Da li joj se vratio glas? Pre mesec ipo sam operisala štitnu zlezdu,levi režanj mi je izvađen glas mi je jedva čujan ,promukao i opterećenje mi je da govorim. Da li neko ima iskustva sa tim. Zabrinuta sam da li će mi se glas vratiti?

    • Slicna situacija, gotovo identicna. Samo sto je kod mene proslo tek 5 dana. Neki savjet za brzi povratak glasa?