1. Profesionalne bolesti kuvara

    Pitanje broj: #112487

    Poštovani,

    Zanima me da li znate koje su profesionalne bolesti kuvara? Da li kliconoštvo spada u profesionalnu bolest?

    Odgovoreno: 15. 02. 2013.
    • Poštovana,

      Profesionalne bolesti nisu vezane za zanimanje osim ako se radi o alergiji na neku supstancu koja je specifična za neki posao (ispitivanje takve vrste alergije se radi u institutu za medicinu rada korišćenjem alergena koji se prave uzimanjem uzoraka sa radnog mesta). Kliconoštvo se leči antibioticima ili ako su u pitanju krajnici njihovom operacijom.