1. Problem sa šlajmom

    Pitanje broj: #104364

    Poštovani,

    Poslednjih pola godine imam problema sa šlajmom, posebno ujutru, ali i u toku dana. Šlajm je veoma gust, tamno žute boje. Ujutru imam osećaj kao i da ne mogu da gutam normalno, a ponekad se javlja i krv. Inače sam imala problema sa polenskom alergijom, mada poslednje 3 godine nemam klasične simptome. Od analiza koje su mi savetovali - sinusi su čisti i štitna žlezda je u redu.

    Odgovoreno: 23. 08. 2012.

Komentari na pitanje: #104364

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 27. 02. 2018.

      Najbolje je da se ponovo javite na kontzrolu kod vašeg orl lekara da ponovo pogleda nos. Pozdrav

    • Postovani, vec mjesec dana imam problem sa slajmom. Trudna sam 12 nedelja. Prva trudnoca, imam 23 godine. Pre mesec dana sam imala sukrvicu sa desne strane nosa, i povratila par puta sa sukrvicom. Zatim se pojavio ispljuvak (samo ujutru ne tokom dana) , koji je imao maalo sukrvice. Ali sveza krv. Posle 2 nedelje je proslo. Bila sam kod orl. Rekao je da mi je nos otecen i da je mozda zbog toga. Zatim nije bilo ispljuvka 2 nedelje. Inace nisam iskasljavala vec se samo slajm pojavio u ustima. Onda nakon 2 nedelje opet se vratila sukrvica u jutarnjem ispljuvku i samo je ujutru trajala i onda sjutradan opet nista. Ali sada sam pocela da kasljem onako malo na silu i izbacujem slajm tamno zute boje. Nemam temperaturu. Bila sam i kod pulmologa koji mi je rekao da su mi pluca cista ali ukoliko se pojavi sukrvica da odem na rtg pluca, a ja trudna. Radila sam bris grla i nosa i dala uzorak sputuma. Dobila sam rezultate sa candidom u ispljuvku i ustima. Ne znam sta da radim, zaista panicim, pomisljam cak i da odem na taj rendgen pluca. Molim vas pomozite mi. .