1. Pritisak u korenu nosa nakon operacije devijacije

    Pitanje broj: #122391

    Poštovani,

    2009. godine operisao sam devijaciju septuma (septoplastika). Nakon operacije se osećam bolje nego prije operacije, ali stalno je prisutan taj pritisak u korenu nosa koji se ponekada širi prema oku i prema obrvama. Najgore je ujutu nakon ustajanja tom prilikom je pritisak veoma jak te me čak malo zanosi u hodu, a naveče je mnogo bolje. Sljevanje sluzi niz grlo je stalno prisutno. Prilikom kontrole moj orl ljekar mi je rekao da imam hipertrofičnu oštećenu sluznicu nosa i preperučio mi je da nos ispiram prokuhanom slanom vodom. Inače povremeno i dalje teže dišem na desnu nosnicu, dok je lijeva stalno otvorena. Da li postoji još nešto što bi moglo pomoći za smanjenje tog pritiska u sinusim i glavi? Da li je oporovak ikada potpun ili ću stalno imati problema sa sinusima? Sve ovo me jako iscrpljuje?

    Odgovoreno: 17. 11. 2013.

Komentari na pitanje: #122391

    • Dobar dan, prije tjedan dana sam imala septorinoplastiku te su mi danas izvadili tampone. Pola dana kasnije se jedna nosnica zatvorila i kad pogledam svijetlom u nos je nosnica po visini kompletno spojena ( na kraju nosa, tj onoliko koliko se moze okom vidjeti u dubinu nosa) osim rupe na samom dnu. Razumljivo jako se bojim i cijenila bi neko objasnjenje.