1. Preskakanje u vratu prilikom gutanja

    Pitanje broj: #166776

    Od skoro sam osetio kao neko preskakanje u vratu prilikom gutanja pljuvačke ili neke lake tečnosti. Kao da hrskavica nije podmazana, nemam poteškoća kad gutam, samo neprijatan osećaj. Šta je u pitanju?

    Odgovoreno: 20. 02. 2020.

Komentari na pitanje: #166776

    • Poštovanje, sve ove navedene simptome imam i ja od pre par meseci. Nije ništa što remeti svakodnevni život ali pomalo smeta. Pucketanje ili preskakanje u grlu, ne znam kako bih to opisala. Ali samo kad progutam pljuvačku, sa hranom i tečnošću nemam taj problem. Nemam krajnike ali na desnoj strani grla, ispod jezika osećam kao da mi se nešto zalepilo i malo ide bol ka desnom uhu. Ponekad i nije jak, već više kao pritisak. Da li je neko otkrio šta bi to moglo biti? Pozdrav.

    • Isti problem imam, a kad okrenem glavu na desno tada nemam ta preskakanja.

    • Isti problem imam i ja, prvo sam imao kao knedlu u grlu i sad je počelo to preskakanje u grkljanu kao kad pucketamo prstima ono da pukne prst - e tako, i samo kad jedem čvrstuhranu, osećam napetost.

    • Sve simptome imam iste kao Vi, sve je pocelo od korone u decembru 2022. godine.

    • Da li je neko rešio ovaj problem ? Ja sam baš uplašena. Pre nedelju dana mi se javio isti problem. Kad gutam pljuvačku, u nekom polozaju krcne mi tu u predelu grkljana, ispod jezika, ne mogu tačno da lociram... I evo ovde naiđoh na slične probleme. Inače mi je odstraljena jedna polovina štitne žlezde, adenom je bio u pitanju, pa se pitam to ima neke veze. Nedavno sam bila na UZ vrata (umislila sam se da sam nesto napipala, hvala Bogu nisam ništa, sve bilo ok). Ima li iko odgovor na ovaj problem? Baš me nervira i brine. :(

    • Imam ja sve te iste simptome, nikad ništa mi se nije slično dešavalo, sve dok nisam dobio koronu u decembru 2022. godine.

    • Postovanje ,zanima me zasto mi preskace u grlu prilikom gutanja? Da li je neko nasao resenje za taj problem. Postaje mi iritantno evo vec treci mesec.

    • Isto osecam to preskakanje u grlu kod gutanja pljuvacke....i pritisak neki u grlu...radjena pasaza jednjaka i indirektna largoskopija sve ok.... opet isto.... sta raditi vise ... godinu dana vec tako

    • postovanje pisala sam mnogim niko nije odg na pitanje imam problem kad progutam pljuvacku osjetim da nesto skljocne ili preskoci u grlu i napetost u vratu u grkljaju kao i blagi kao zig ili ceskanje desnog uha bila kod orl i nije vidio nista sem upale grala al mene grlo ne boli popila sam terapiju koju mi je dao al ja osjecam opet isto mozel vase misljenje o tome ili neko ko je imao slicno iskustvo