1. Povećanje limfnog čvora

    Pitanje broj: #147176

    Poštovani,

    Da li je normalno da se može napipati submandibularni limfni čvor? Bio sam na ultrazvuk vrata i doktor kaže da je 5.2 mm i da je normalan. Isto tako imam jedan čvor na potiljku iza uha, koji tu stoji 6-7 godina. Taj čvor mi nije gledao na ultrazvuku vrata. Da li je moguće da je nešto opasno? Od čega se može povećati ovaj čvor sa zadnje strane glave? Da napomenem da sam ranije imao akne, pa da li one mogu izazvati oticanje ovog čvora? Čvor koliko vidim se nije povećao ništa, ali se lako osjeti pod prstima.

    Odgovoreno: 16. 06. 2016.

Komentari na pitanje: #147176

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 27. 06. 2016.

      Poštovani, ako imate neke nedoumice potražite i drugo mišljenje specijaliste. Srdačan pozdrav

    • Hvala na odgovoru, a ovaj cvor submandibularni se lako opipava, i primjetno je veci nego s druge strane. Pod prstima se cini kao da ima bar 1. 5 cm, a na uzv mi doktor kaze to je normalan, i velicine 5. 2mm, da li postoji mogucnost neke greske tu, cak mi je i pokazao kako pise 5. 2 mm. Kako je moguce da se opipava i izgleda veci?