1. Papilom na resici

    Pitanje broj: #150851

    Poštovani,

    Već duže vremena imam problem sa jednim zubom na desnoj strani, i prije par dana primijetio sam da mi se povećao limfni čvor na vratu takođe na desnoj strani. Da li je moguće da je to zbog tog zuba? I prije 5 dana primijetio sam neku izraslinu na resici na kraju nepca. Ne boli me i ne smeta mi uopšte. Prije 20-tak dana vadio sam krv i sve je bilo u redu. Da li je situacija zabrinjavajuća i da li bi se trebao što prije obratiti doktoru?
    Hvala vam unapred.

    Odgovoreno: 08. 02. 2017.

Komentari na pitanje: #150851

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 08. 02. 2017.

      Poštovani, papilomi se odstranjuju hiruški i to veoma jednostavno u lokalnoj anesteziji i odstranjeno tkivo se šalje na patohistološku analizu koja definitivno potvrđuje da je to papilom.
      Oni rastu veoma sporo i ništa nije hitno.
      Srdačan pozdrav

    • Poštovani,
      hvala vam na brzom odgovoru. Ako jeste ovo papilon, da li je potrebno i u kom roku odstraniti ga, i da li se to radi hirurškim putem ili može nekim lijekovina?
      Hvala