1. Otok žlezde ispod vilice

    Pitanje broj: #105746

    Poštovani,

    Šta može biti uzrok oticanja žlezde ispod leve strane vilice, na vratu? Otok je veličine većeg lešnika. Pretpostavka je da se radi o limfnoj žlezdi. Na kompletnim analizama krvi i analizama hormona štitne žlezde i mokraće sve je potpuno ispravno. Lekar opšte prakse i internista su posle pregleda rekli da je verovatno od zuba. Stomatolog je na osnovu ortopanskog snimka i detaljnog pregleda (pre nedelju dana) utvrdila da su zubi potpuni zdravi sem što postoji upala desni. Očišćen je kamenac i otpočeta terapija (Ozosept, žalfija, nova četkica, spec. konac i pasta) žlezda se vrlo malo smanjila, ali nije nestala. Šta to može biti? Da li je potrebno posetiti još nekog specijalistu? Kako lečiti?

    Odgovoreno: 25. 09. 2012.

Komentari na pitanje: #105746

    • Otok na vilici .Snimak zuba uredan, stomatolog isklucuje problem sa zubima.Popila antibiotik Serapeptaze ali otok je jos tu, mekan je i nije bolan.

    • Nemam otok ali osjećam kao da ubrzano radi zlijezda ispod vilice sa lijeve strane, kao brzi otkucaji srca, da ne znate možda o čemu se radi?