1. Oticanje gornje usne

    Pitanje broj: #122169

    Poštovani,

    Imam dugogodišnji problem sa oticanjem gornje usne. Tačnije oko 10 godina. Usna mi je otečena, nemam bol, elastična je ali kada imam upalu grla i upalu gornjeg nepca ona se drastično poveća, bude tvrda i bolna na dodir. Išla sam kod lekara, posetila sam i stomatologa i maksilofacijalnog hirurga, niko mi nije dao adekvatan odgovor na to. Snimali sam i korenje zuba, radila sam alergo test, krvnu sliku, sve je bilo u redu ni sa čim nisam imala problem, nisam alergična na lekove i nemam problema stvarno ni sa čim sem sa usnom. Loših navika nemam, retko kad konzumiram alkohol i to u vrlo malim količinama. Imam 21 godinu, student sam i zamolila bih Vas da mi pomognete ili da mi date sugestiju šta bih mogla da uradim po pitanju izlečenja usne.

    Odgovoreno: 20. 12. 2013.

Komentari na pitanje: #122169

    • Poštovani, prije 4 dana probudila sam se sa soečenom gornjom usnom na lijevoj strani. Sada mi je taj otok prešao na desnu stranu usne, a imam jutros i oteklinu na nosu. Sta moze biti razlog? Mislim da zubi nisu... Van zemlje sam pa nemam mogućnost otići kod ljekara. Sta da radim? Možda antibiotik da uzmem? Hvala unaprijed.

    • Poštovani, Pre tri dana su mi ispucale usne,medjutim kad sam ustala gornja desna usna je puno potekla. Kada sam se umivala iscurila je neka tečnost i pojavio se kao herpes. Molim vas, šta da koristim od lekova ili masti? Lep pozdrav

    • Postovani Kada mi stomatolog povuce usne kako bi popravio zub bilo koji, meni nateknu usne na mestu gde je razvukao usta sa onim ogledalcetom i ostalim alatom za pregled desni , isti efekat je i prstima kada bih razvukla uste. Ne znam sta je u pitanju pre mi nije bilo tako. Da li imate neko objasnjenje zasto mi se to desava? Hvala