1. Oslabljeno čulo mirisa i ukusa

    Pitanje broj: #131365

    Poštovani,

    Moj problem traje već 4 meseca. Počelo je gorušicom, zatim neki virus pretpostavljam me uhvatio, povraćao sam, podrigivao na pokvarena jaja, imao jedan proliv, i to se smirilo za 2 dana, primio infuziju. Međutim posle toga ostala je blaga gorušica i nelagodnost u grlu. Pio sam Controlok 2 puta dnevno i dalje simptomi isti, otisao na orl, gde mi je doktor rekao hiperemija ždrela, uradio bris nosa i grla, u nosu stafilokok aureus. Pio antibiotike Marocen, i stavljao kapi Dezametazon neomicin sa ampulom Garamicicna u nos 7 dana. Posle kontrolnog brisa stafilokok još uvek u nosu, orl mi prepisao amp. Gentamicin i baktrim i 7 dana kapi Dexametazon neomicin sa amp. Garamicin 120mg, stavljao 3 puta po 3 kapi nedelju dana. Inače sam alergičan i na ambroziju, grinje i polen pa doktorka mi dala i Nasonex sprej, jer mi je desna nozdrva blago zapušena, pogotovo kad spavam. Međutim pojavio se drugi problem, a to je smanjeno čulo mirisa i ukusa u početku, a sada osećam drugačiji miris i ukus hrane, ne znam zbog čega. Orl mi je prepisala samo Nasonex. Da li da ih koristim ili ne? Sve mislim da mi je miris i ukus poremećen od ovih kapi što sam stavljao, pa ne znam šta da radim. Da li će se čula mirisa i ukusa vratiti u normalu?

    Odgovoreno: 17. 10. 2014.

Komentari na pitanje: #131365

    • Posle prehlade i jakog sinuzitisa culo ukusa imam ali mirisa nemam imam i nemam jos u potpunosti se nije vratilo. .sta da koristim

    • Nebojsa Antic 20. 01. 2022.

      Kakav virus.ljudi zatrovani smo to sto smo udahnuli je unistilo cula.i nema dalje.

    • Usled prehlade sam izgubio culo mirisa,a ukus osecam slatko,slano,gorko i kiselo. Druge ukuse ne osecam,a miris gotovo nikakav ne osecam. Pa molim za savet kako prevazici problem. Hvala.

    • Identican problem, samo sto se prvo meni u jeku korone desilo da sam izgubio culo mirisa i ukusa mada nisam bio pozitivan na koronu. Kasnije se to sve vratilo u normalu medjutim evo ima mesec i vise dana kako mi se culo ukusa i mirisa poremetilo i neka hrana je pocela da mi smrdi cak. Citao sam da su to posledice korona virusa i da to moze da potraje dugo ali mene zanima postoji li nacin da se ovo izleci...

    • Imam problem skoro 2 nedelje, ne osećam ukus hrane na jeziku. Kao da imam zastitu preko jezika, i hranu osetim tek u grlu. Šta može biti uzrok? Hvala unapred na odgovoru.