1. Oslabljen sluh i upala krajnika

    Pitanje broj: #24113

    Poštovani doktore,

    Već nedelju dana slabije čujem na levo uvo, pri čišćenju uha štapićem gurnuo sam dublje cerumen u usnu školjku. Bio sam kod ORL doktora i isprano mi je uho vodom, ali je i konstatovano da sam malo ozledio unutrašnjost pokušavajući da sam otpušim ušni kanal sa štapićima sa vatom. Takodje su mi konstatovani i upaljeni krajnici kao dodatni faktor slabijeg sluha na levo uho. Prepisan mi je Panklav i tu sam dozu već popio ali i dalje čujem slabije na uho, kao da mi je zapušeno vodom, takav je osećaj. Kakav je Vaš savet, da li da se ponovo javim specijalisti i koliko upaljeni krajnici mogu biti opasni, ne samo po sluh već i po ostale funkcije organizma? Inače, imam 33 godine i do sada nisam imao problema ni sa krajnicima ni sa sluhom. Hvala najlepše!

    Odgovoreno: 18. 03. 2009.
    • Poštovani,

      Upaljeni krajnici uvek predstavljaju problem koji se rešava relativno brzo i jednostavno. Što se tiče slabijeg sluha na levo uvo potrebno je da pored lekova koje ste popili uzmete i Rinasek tbl. /3x 1 tbl/ u toku 7 dana i da radite manevar po Valsalvi /prstima stegnete nos kao štipaljkom i duvate vazduh tako da osetite pritisak na bubnim opnama.

      Pozdrav, Prim. Dr Dušanka N. Milošević

Komentari na pitanje: #24113

    • Pozdrav. već dve nedelje imam otežan sluh, to jest odjednom su mi se zapusile oba dva uveta. Imam osećaj kao da imam vodu u njima, kad navalim glavu na stranu ili unazad. Bio sam kod doktora, ispirali su mi uši, slušali na slušalicama i sve je ok. Ja kažem doktorki da mislim da sam se prehladio napolju, pošto izlazim često na poslu. Kad me je pogledala rekla mi je da imam sekret u ušima i da to kapima moram da izbacim, prepisala mi je Ialoclean, Hasonex. Koristim to već dve nedelje i kao ima poboljšanja ali kad uđem u toplo hladno odmah se zapuše. Pa Vas molim za neki dalji savet šta da radim. Neki mi kažu da su upitanju krajnici i da zbog toga imam začepljenje ušiju.

    • Zdravo imam problem sa krajnicima pojavile su mi se bijeli kao kamencici i imam veliku sluz u ustima kao da izbacujem slajm grlo me boli i smeta mi kad jedem interesuje me kako mogu da se rijesim toga

    • Miladin knezevic 16. 08. 2012.

      Mom sinu starom 34 godine je zaglunulo desno uvo, sto je leceno 10 dana augmentinom i 10 dana pancefom uz ostale odgovarajuce lekove. Povracaj sluha je nastupio tek kada je primenio manevar po vlsalvi, za koi smo saznali posredstvom ovog sajta. Hvala!

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 26. 06. 2010.

      Idite sto pre kod otorinolaringologa da vam pregleda uvo zbog mogucnosti povrede bubne opne.

    • Postovani doktore: otac mi je udario samar i ne cujem na levo uvo, vec tri dauna mi zuj u uhu i slabije cujem. . Sta da radim, kome da se obratim???