1. Osećaj vibiranja u uhu

    Pitanje broj: #155368

    Poštovani,

    Unatrag tjedan dana imam vibracije u desnom uhu, nisko brujanje, kao da radi neki auto vani na cesti, motor i sl. Pojavilo se prije spavanja, pa ujutro, a jučer cijeli dan. Bruji bruji pa stane par sekundi pa opet. Tako negdje po pojavi simptoma, isped mog prozora u prizemlju su bili građevisnki radovi ceste, gdje su stalno prolazili mali strojevi niskih vibracija koje su bile realne, vanjske. Najgore je bilo kad je bio stroj za tabanje koji je prilično vibrirao i bio negodan, a sesija je trajala 15-tak minuta. Je li moguće da je nešto od toga uzrokovalo vibracije koje su sada prisutne? Inače imam blagi šum i zvuk mogu ignorirati, ali ovo osim što čujem i - osjećam, baš se osjeća vibriranje i iznimno je nametljivo. Molim Vas za mišljenje, što sad, je li riječ o nekom stalnom oštećenju, dodatnom na šum, što činiti, jer teško spavam s tim osjetom brujanja i vibriranja, muzika ne maskira jer nije zvuk samo nego i osjet. Kombinacija.

    Odgovoreno: 17. 01. 2018.

Komentari na pitanje: #155368

    • Poštovani imam iste simptome i muče me već jedno 4 meseca.Prvo sam mislio da je od spolja neki kamion i auto jer stvarno je takav osećaj,i onda sam shvatio da nije to u pitanju kada sam otvorio prozor i shvatio da je 2 ujutru i da nema žive duše napolju.I to mi se dešava samo sa jednim uhom,pa sam često kada je intenzivnije počeo da spavam sa slušalicama,tako uspevam da suzbijem to u potpunosti.Ne mogu da zaključim da li je na psihičkoj bazi ili je baš uho problem,kada sam u gužvi i kada je buka onda nema vibriranja,samo kada sam u tišini.Ako možeš da mi pomogneš i ako si rešio problem molim te da i meni daš neke smernice da vidim kako i šta da radim,hvala unapred.