1. Osećaj knedle u grlu tokom stresa

    Pitanje broj: #159225

    Imam knedlu u grlu koja traje već godinu dana i duže. Počela sam da je osjećam od prošle godine u vreme prolongiranog (esktremnog) stresa koji je trajao duže vrijeme, jer je moja tetka bila bolesna od raka pluća. Jako sam se uplašila, nikada nisam osjećala nikakav bol, samo osećaj da mi nešto stoji u grlu. Kada jedem ili pijem tog osjećaja nema. Jednom sam umislila da ću da se ugušim ako pojedem nešto, nekad bude sve fino i ne osjećam ništa, a onda odjednom knedla, bol iznad desne dojke prema pazuhu, osjećaj nerealnosti i sl. Osjećaj knedle nije uvjek isti, nekada je jači (pogotovo ako sam u stresnoj situaciji), nekada slabiji, a ponekad i nestane. Osjećaj knedle u grlu se smanjuje kada se potpuno opustim, na primer kada legnem da spavam i tonem u san. Nemam nikakvih promjena u kilaži i fizički sam u redu. Često mi se dešavalo da dobijem napad panike i da ne mogu da se smirim.

    Radila sam ispitivanja i nalazi su odlični. Kad god mi doktorka posluša pluća sve je u redu, a ljudi oko mene su me ubjedjivali da su to i oni imali i da je to samo od stresa. Međutim, ja nikako ne mogu da prestanem da mislim da se radi o nečemu lošem, kao što je rak pluća. Da li je moguće da nešto nije u redu sa mojim plućima iako su svi pregledi dali normalne rezultate?