1. Osećaj kao da nešto stoji u grlu

    Pitanje broj: #115401

    Poštovani,

    Već nekoliko dana imam utisak da mi nešto stoji u grlu, i imam utisak kao da mi hrana teže prolazi mada kad gutam nema nekih nelagodnosti. Prvo sam imala utisak da je štitna žlezda, mada se jasnije nelagodnost proširila u predelu krajnika, a sada imam utisak da mi nešto stoji u grlu na putu do želuca. Prilično sam u panici, i pod velikim stresom.

    Odgovoreno: 24. 04. 2013.
    • Poštovana,

      Mala je verovatnoća da Vam objektivno nešto stoji nešto u grlu danima. Veća verovatnoća je da je problem subjektivan osećaj odnosno psihogene prirode. Ako imate, uzmite neki od lekova za smirenje večeras a sutra se javite vašem lekaru na pregled. U svakom slučaju nemate razloga za paniku jer na taj način još pogoršavate postojeći problem.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #115401

    • dobro vece,vec neko vreme imam neki cudan osecaj u dusniku kao knedla ali izgleda da nije,jos uz to imam mali bol u grudnom kosu.treba mi objasnjenje sta je to.Cak i imam osecaj kao da mi silazi do dijafragme mozda i do zeludca.