1. Osećaj gušenja i stezanja u grlu

    Pitanje broj: #163420

    Već nekoliko meseci unazad imam problem sa jako upaljenim grlom osećajem gušenja kao da ne mogu da udahnem, stezanja u grlu kao da mi je vezano nešto oko njega, pa i osećaj kao da mi je neka lopta zastala u grlu. Najviše me brine to gušenje imam samo 20 god. Nekad se osćam kao da mi se grlo potpuno zatvorilo i da cu da se ugusim. Nekada traje oko pola sata nekada duže nema pravila, dešavalo mi se da nekoliko dana ne osećam simptome ali simptomi se vrate. Bila sam kod lekara opšte prakse i dr mi je rekla da mi je grlo vidljivo upaljeno i dala mi je uput za bris, rezultate čekam još uvek. Orl lekar mi je rekla da je sve normalno i da su mi široki disajni putevi i nije joj jasno zašto se gušim. Radila sam čak i spirometriju kod pneumologa i bila je normalna. Ranije sam imala problema sa slivanjem iz nosa u grlo ali nikada nisam imala simptoma gusenja i bolova u grlu. Takodje iz analiza krvi pronadjene su mi bile bakterije mikoplazma pneumonije i hlamidija pneumonije još aprila meseca valjda sam to zalečila napominjem jer se pitam da li i to ima neke veze sa mojim problemima sa grlom. Mučim se već dugo. Na osnovu mojih simptoma na šta vi sumnjate i koje bih testove još trebalo da uradim?

    Odgovoreno: 16. 08. 2019.

Komentari na pitanje: #163420

    • Dobar dan, imala sam heliko pa sam dobila kandidu u ustima zbog jakih lekova ispila sam 4 boce Nistatina i posle 2 dana dala bris jezika i grla i ok je. Proveravala štitnu žlezdu i hormone i sve je ok, a meni se knedla opet vratila i smeta mi po ceo dan i imam osećaj da jedva gutam i da će nešto da mi se desi. Ne znam više gde da idem i šta da proveravam, baš sam uplašena.

    • Dobar dan imam već duže vreme problem sa grlom. Imala sam prvo knedlu u grlu pa se povukla, a sad kad zvaćem hranu unutra imam bolove. Imam sindrom cervicobrachialis. Da li možda to prouzrokuje stanje sa grlom? radila sam ct, sad čekam rezultate. nadam se da nije ništa ozbiljno.

    • Očigledno je da svaki savremeni čovek pa čak i deca imaju psihosomatske simptome i anksioznost

    • Postovanje vec duze vreme osecam gusenje bol u grlu nadutos stomaka jako tesko disem osecam se lose