1. Operacija trećeg krajnika kod deteta

    Pitanje broj: #114784

    Poštovani,

    Moja ćerka im 2, 5 godine i po savetu doktora orl treba da izvadimo treći krajnik jer je dosta uvećan. Međutim, ja sam odustala. Mislila sam da je mala, ima još vremena ali ona svaki mesec pije Amoksiciklin jer jako kašlje i to me brine. Za 6 meseci 6 kutije je popila, što nije normalno. Da nije treći krajnik uzrok tome i da li da ga izvadi? Da li da uradimo alergo test ili već nešto drugo? Šta Vi mislite?

    Odgovoreno: 08. 04. 2013.
    • Poštovana,

      Treći krajnik se uobičajeno vadi kod dece od 12 meseci po nadalje. Očigledno je da su te česte infekcije posledica problema sa trećim krajnikom tako da treba ozbiljno razmotriti njegovu operaciju. Što se tiče alergo testa to možete da uradite ali kada dete ima uvećan treći krajnik to je dovoljan razlog za probleme koje opisujete i koji se ponavljaju uporno u poslednjih 6 meseci.