1. Operacija septuma

    Pitanje broj: #99162

    Poštovani,

    Da li je moguće uraditi operaciju septuma bez pomeranja samog septuma na sredini, već deo nosa koji je udesno nekako zalepiti na sam septum i tako rešiti devijaciju, bez obzira što će opet biti malo u levoj strani lica?

    Odgovoreno: 15. 05. 2012.
    • Poštovana,

      Operacija devijacije se radi tako što se septum oslobodi iz svog *okvira* odnosno omogući se da se iskrivljeni delovi isprave i ponovo vrate u medijalnu liniju lica. Ovo je uopšteno objašnjenje i teško je na ovaj način dati odgovor na pitanje za konkretan nos. Najbolje je da se javite na ovaj mail da se dogovorimo za pregled da bi Vam rekla svoje konkretno mišljenje ili, eventualno, da mi pošaljete slike nosa - anfas i profil, na e-mail.